Rekonstrukce, realizace, stavby, služby, obchod, poradenství...

Vy se ptáte, my odpovíme a poradíme...

Portál POHODA - vždy aktuální zákony

>> Je povinnost žádat o stavební povolení?

Pokud nedochází při realizaci ke změně a způsobu užívání bytu, tak tyto práce nepodléhají stavebnímu povolení ani ohlášení dle Zákona č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), jelikož se jedná o stavby udržovací, bez zásahu do nosných konstrukcí (tj. nedochází k ubourání nebo rozsáhlému narušení nosné konstrukce), nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžaduje posouzení vlivů na životní prostředí a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost dle § 103 odst. 1 písm. h).

>> Co musím udělat před zahájením rekonstrukce?

V první řadě musí být připraveny všechny náležitosti (ohlášení - je-li nutné, výběr materiálů a vybavení a pod.), aby vše proběhlo bez komplikací, musí být informováno Společenství vlastníků/Bytové družstvo. Vzhledem k tomu, že každá rekonstrukce s sebou nese určité nežádoucí vlivy (hluk, prašnost, větší pohyb osob, apod.), je nutné informovat i spolubydlící v domě vývěskou o probíhající rekonstrukci.

>> Jaká je pracovní doba?

Obvyklá pracovní doba je v pracovní dny (pondělí až pátek) od 08:00 do 17:00 hod. Každý realizační tým má i za povinnost dbát o řádný úklid v domě, takže na konci pracovní doby jsou i společné prostory domu řádně uklizeny.

>> S jakými materiály pracujete?

Práce prováděné v bytech jsou prováděny dle řádných technologických postupů a materiály používané pro rekonstrukci jsou v souladu s platnými evropskými normami a atesty jednotlivých výrobců. Používáme výhradně osvědčené výrobky, obvykle české. Nové příčky jsou zodlehčených přesných tvárnic Ytong. Nejvíce žádány jsou obklady a dlažby od firmy Rako. Z dodavatelů zařizovacích předmětů používáme převážně výrobky firem Jika, Ravak ,Laufen, Kaldewei. Vodovodní baterie od osvědčených firem Paffoni, Grohe a Hansgrohe.

>> Jste oprávněni k vydání revizních zpráv?

Ano, máme oprávnění pro provádění staveb, jejich změn a odstraňování dle živnostenského zákona. Naši pracovníci jsou vyučeni ve svém oboru a řádně přezkoušeni. Zajišťujeme všechny revizní zprávy a protokoly. Nové rozvody elektroinstalace jsou dle normy ČSN 331500, 33 2000.6.61 a nové rozvody vody i odpadů dle platných norem ČSN 75 5409 a především v souladu s normami evropskými (ČSN EN 806-1 až 5 a ČSN EN 1717).

>> Doba přestavby?

U rekonstrukce bytových jader se doba přestavby pohybuje řádově 8-10 pracovních dní. Kompletní rekonstrkce bytů (např. 3+1) se pohybuje řádově kolem 15-20 pracovních dní. Vše záleží na přesném rozsahu, což jsme schopni v návaznosti na harmonogram prací poměrně přesně zpočítat. Za sjednaný termín ručíme.

>> Ubytování při rekonstrukci? - Není problém

Najděte si plně vybavené bydlení. Snadno. Rychle. Odkudkoli.
Ideální řešení bydlení po dobu rekonstrukce v délce cca 1-2 měsíce, bez kauce a přímo na dobu určitou, která vyhovuje Vašim potřebám.

>> Uskladnění věcí po dobu rekonstrukce? - To je COOLTainers

Samoobslužné sklady k pronájmu
Cystáte se k rekonstrukci a chybí vám garáž či sklep?
  • Pronájem online do 24 hodin
  • Autem až ke dveřím skladu
  • 11 lokalit v Praze

>> Kam s ním? Zabalit, odvézt, uskladnit a po rekonstrukci opět vybalit.

Stěhování Praha Váš nábytek rozloží, elektroniku odborně odpojí a pečlivě zabalí do kvalitních obalových materiálů. Možnost uskladnění věcí na bezpečném místě, které se nachází ve vlastním areálu a jsou po celou dobu pod přímou kontrolou.
Všechny Vaše věci bezpečně opět převezou a ve zrekonstruovaném bytě vše opětovně zapojí a smontují.

A Nerudovská otázka "Kam s ním?" je vyřešena...

>> Koupelna podle vašeho gusta!

Každý z nás chce žít v krásném a útulném prostředí. Pokud však bydlení přestává splňovat vaše nároky, pak je na čase pustit se do kompletní rekonstrukce bytu. To však není jen tak. Ať už sníte o přestavbě interiéru nebo o nové koupelně, ideální je svěřit se do rukou stavební firmy, která se postará o vše potřebné. S rekonstrukcí tak nebudete mít žádné starosti - zajistí stavební materiál, vybavení koupelny i ostatní doplňky. Spolehnout se můžete na kvalitně odvedenou práci.
Číst/Skrýt celý článek

>> Když interiér volá po změně

Váš byt nemusí být zrovna v neobyvatelném stavu, ale přesto může přímo volat po změně. Nic naplat, také on stárne, jeho vybavení dosluhuje, podlaha je prošlapaná, barvy na stěnách vybledlé, koupelna už dávno nesplňuje vaše nároky a o moderních trendech nemluvě.
Číst/Skrýt celý článek

© Copyright AZ-Reko®